IIoT

Pod tym skrótem kryje się Industrial Internet of Things i podobnie jak Przemysł 4.0 staje się jednym z najbardziej popularnych trendów w rozwoju przemysłu. Świat skupia się na gromadzeniu danych, a jest to obecnie proste jak nigdy dotąd. Jednak o sukcesie nie decyduje ilość gromadzonych danych, tylko wnioski płynące z ich analizy.

W MERICORE zajmujemy się budową linii produkcyjnych, testerów, zarządzaniem jakością i analizą danych dzięki czemu doskonale rozumiemy problemy i wyzwania stojące przed klientami, stawiającymi na rozwój zarządzania produkcją. Rozrastający się rynek IIoT dał nam odpowiednie narzędzia sprzętowe, dzięki którym możemy przenieść naszych klientów w świat przemysłu 4.0.

IIoT dla wszystkich

Tak, dla wszystkich. Dziesiątki przeprowadzonych wdrożeń dla firm globalnych jak i kilkuosobowych, firm wysoko zautomatyzowanych oraz posiadających stanowiska manualne i analogowe utwierdziły nas w przekonaniu, że w każdej firmie można podnieść poziom i jakość zarządzania produkcją i wszystkim co się z nią wiąże.

W Polsce mamy nadal przeważający udział produkcji w oparciu o przemysł 2.0 oraz 3.0 co daje ogromne pole do implementacji systemów IIoT i czerpania z nich korzyści.

Zbyt piękne, aby było prawdziwe? Dlatego, w swojej ofercie posiadamy systemy demonstracyjne, które możemy zaimplementować u klienta, aby w krótkim czasie sam mógł przekonać się, jakie możliwości otwiera przed nim posiadanie rozwiązań z zakresu IIoT.

Mam dane i co dalej?

Idea Przemysłu 4.0 wraz z możliwością cyfryzacji przy pomocy technologii IIoT przekłada się na pozyskiwanie olbrzymich ilości danych z dowolnego obszaru działania przedsiębiorstwa.

Chcąc sprostać tym wymaganiom pojawiają się na rynku niezliczone platformy i aplikacje do gromadzenia danych. Są one uniwersalne a przez to nie mogą sprostać specyficznym wymaganiom wszystkich branż czy nawet poszczególnych zakładów produkcyjnych. Firmy, które zakupiły takie oprogramowanie szybko stają przed problemem jak efektywnie przeanalizować i zinterpretować zebrane dane.

Dlatego firma MERICORE od początku postawiła na projektowanie aplikacji do zarządzania i analizowania danych, indywidualnie dla każdego klienta i systemu IIoT. Uwzględniając jego sposób organizacji produkcji, poziom automatyzacji i wyszkolenia kadry przygotowujemy aplikację, która jest gotowym i przejrzystym narzędziem dla kierownictwa, inżynierów i technologów a nawet dla kadr, którym pomagamy zarządzać kapitałem ludzkim.

Generator oszczędności

Największym benefitem z wdrożenia systemów IIoT jest wyraźny wzrost oszczędności kapitału. Wynika to z podniesienia produktywności i wydajności fabryki w obrębie linii produkcyjnych. Obniżenia zużycia energii elektrycznej i innych mediów a także większej kontroli nad faktycznie wykonywanymi zadaniami przez pracowników.

Stały podgląd w aktualny stan produkcji zapewniają panele (dashbordy), które pozwalają szybko reagować i zapobiegać spadkom produkcji. Bardziej zaawansowane aplikacje, analizujące duże zbiory metadanych pozwalają ujawnić nieoczywiste korelacje pojawiających się problemów i ich przyczyn.

Nasi klienci są często bardzo zaskoczeni jak dalece byli nieświadomi ukrytych kosztów i ponoszonych strat, które już w perspektywie miesiąca lub kwartału przewyższyły koszty wdrożenia systemu IIoT.

Jestem ZIELONY

Choć może nie wydaje się to oczywiste, ale dzięki IIoT firma staje się bardziej przyjazna dla środowiska. Duża część oszczędności wygenerowanych dla firmy powstaje dzięki redukcji zużycia mediów i efektywniejszego wykorzystania jej zasobów, zarówno ludzkich jak i sprzętowych.

Systemy IIoT mają szczególnie duże znaczenie, gdy zakład produkcyjny posiada odnawialne źródło energii elektrycznej, kolektory słoneczne do podgrzewania wody czy mini oczyszczalnie ścieków. Pozwala on bowiem na zoptymalizowanie działania tych systemów co znacząco obniża wartość śladu węglowego.

Działania na rzecz ekologii to nie tylko dbanie o stan planety, ale również możliwość promocji własnego przedsiębiorstwa.

Produkcja

Testowanie

Metrologia

Aktualności